Световна поща
ОФЕРТА за политически предизборни участия в програма на   Пловдивската телевизия Тракия"  ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -2026 Защо...
цялото писмо
Малки обяви
РЕКЛАМНА ТАРИФА в сила до 31.12.2026 РЕКЛАМНА ТАРИФА 2026 ПЛОВДИВСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ “ТРАКИЯ” е на пазара повече от 27 години и е ЕДИНСТВЕНАТА пловдивска телевизия във...
цялата обява
НОВИНИ ВИДЕО новини Излъчване на живо във Фейсбук Ех, густо, майна, Филибето - спомени и размисли за Пловдив Медии с човешко лице За прехода Видео архив ПОТВ ПОТВ в TikTok
Какво е ПОТВ?
Екипът на ПОТВ
Програмната схема
Какво се крие зад заглавията?
Рекламната тарифа
Стажантска програма
Медии с човешко лице
За контакти
п
в
с
ч
п
с
н
Партньори:
Реклама:
"Директна извадка от гръцкия вестник "Симера":
Източник: Цитирано по блога ДОКТОРА757 10:54 / 12.11.2011
©

    "Българите са най-бедният народ в Европа и това не е тайна дори за самите тях, но видели ли сте ги да протестират? Не, няма и да ги видите защото не могат да си го позволят. Целенасочената политика по-обедняване на българският народ се ръководи чрез различни уж европейски директиви. Забележете въпреки, че българите са признато най-бедни, голяма част от стоките и услугите са с по-високи цени от средноевропейските. За да оцеляват, те са принудени да работят непрекъснато при ужасни условия на труд, при масово погазване на всякакви трудови норми, без да смеят да се оплакват, без да смеят да си потърсят правата. Техните синдикални лидери, ако могат вобще да се нарекат така, ще видите сред редиците на управляващите, окичени с най-високите държавни отличия, но не и сред работниците, не и на прощадите, не и в първите редици на протестите, защото протести няма.
    И ние като гръцки граждани свикнали да търсим и отстояваме прават си задаваме въпроса, как е възможно това? Как при този стандарт на живот, при тези условия на труд, при това нагло и безочливо отношение към тях, как те стоят тихо и безропотно? Отговора е един - те са бедни, толкова бедни, че дори и един ден да не са на работа, а да излязат на протест, това ще бъде пагубно за тяхното оцеляване. Те няма да успеят да си платят сметките, или да си купят храна, или необходими лекарства, или дрешки за децата. Да, те са толкова бедни, че ходят болни на работа, че по скоро биха умрели на работното си място, отколкото да си вземат почивка нужна на всеки жив организъм. За тях няма почивка, заробени веднъж от банките, втори път от работодателите си и трети път от политиците си, те са изгубили всяка надежда и живеят ден за ден в постоянен страх и стрес да не изгубят работата си, надника си, да не се разболеят. Всяко едно по-сериозно заболяване ги обрича на почти сигурна смърт, защото са бедни. Техните предприятия произвеждат инвалиди, българите биват използвани, изстисквани и изхвърлени на улицата. Без защита , без надежда.
    Тяхната държава, тяхната индустрия бе разпродадена и разграбена на безценица. В България няма истински чуждестранни инвестиции. Това което е продадено на чужденци на безценица или е унищожено, за да не се произвеждат конкурентни на вносните стоки или се използва за ограбване на българите и изнасяне на спечелените пари в чужбина. На българите им набиват в главите, че заплатите им трябва да са ниски, защото така били конкурентно способни и така забележете привличали чуждестранните инвеститори. Няма по-смехотворно твърдение от това. Как можеш да твърдиш, след като уж си член на Обединена Европа, че ще привличаш инвеститори с ниското ниво на заплащане? В кой век живеят българите? Не разбират ли, че днес истинските инвеститори търсят не проста маса работеща за без пари, а работници образовани, специалисти, притежаващи творческа мисъл и креативност, откриватели и способни да предугаждат бъдещето. Явно някой има интерес да ги кара да се конкурират по заплащане със страните от третия свят, а не по знания с развитите Европейски държави.
    В България правителството инвестира най-много в полицията, която е един процент от цялото население на страната. Но не мислете, че тази полиция се бори с престъпността, не, самата полиция е корумпирана, съдебната им власт също, за политиците им да не говорим. Полицията им е гарант за сигурността на корумпираната върхушка, за това, че всеки дори и плах опит за протест и търсене на отговорност, ще бъде смазан и потушен. Благодарение целенасочената политика на потъпкване и опростачване на българският народ, той е почти обречен на изчезване. По-голямата част от знаещото и можещо население е емигрирала, циганите са оставени сами на себе си като безнаказаността им е пословична, а страхът у българите неописуем."

Коментари [15] публикувай коментар
Коментарите са на публикуващите ги. ПОТВ не носи отговорност за съдържанието им!
атанас
14:48 ч., 14.11.2011 г.
Българите наистина сме толкова бедни, че единственото което можем да си позволим е да... дишаме. За всичко друго трябва да си плащаме. В тази държава циганина се ражда с права, а българина със задължения. И правителството е всъщност един човек - Дянков- всички други повтарят като папагали неговите думи.
Пейчо Минков
21:13 ч., 13.11.2011 г.
Тъжно но истина.
fanka markova
20:26 ч., 13.11.2011 г.
Не ми харесва тази статия, поради ред причини, основната от които е, че е непрофесионално и неетично написана, под емоцията на собствените им стачни лудости, все се мислят за нещо повече от Българите, явно е че са наследници на Атинската ...демокрация, но по-реалистично е да се нарекат - бледи нейни копия, защото си останаха мързеливи по природа, свикнали всичко да им е месено та обесено, не полагат грижи дори за собствените си родители, наемат болногледачи от БГ, това което в нашите очи си е Светотатство. Не се споменава и дума, как българските етнически турци и помаци работят ангария в Северна Гърция за никакво заплащане, без трудови договори - подсигуряват храна и подслон, големи екстри - няма що, в повечето случаи жилища без бани и с общи кухни ... да не влизам в други детайли, отнасящи се до морални ценности. Не се признава, колко много дължат на наши специалисти, за да кретат в няколко икономически сектора, дай им само сиртаки и хубави български момичета, идвайки на уикенд в България, където се правят на шерифи в малките градове и села, изкупуват не само рогат добитък, но и жива плът, да не говорим за това, че нелегално изнасят ромки, за да изкупуват новородените им, за цени между 4000 - 10 000 евро. Е, явно пограничната полиция спи, трябва да имаме строгозавишен контрол към тези демократични елини, защото историята ни го е доказала, когато се давят те, бързат да си намерят и компания... :))
Джонито
20:11 ч., 13.11.2011 г.
Без кръв няма да стане.Идва един момент , когато чашата прилива и роба надига глава .Тогава не ми се мисли , по какви миши дупки ще се крият тия тарикати!!!
stefan
13:01 ч., 12.11.2011 г.
тъжно много шьжно но истина
1 2
 www.AvtochastiOnline24.bg
POTV във Facebook
Пловдивската телевизия на живо
Актуално видео
Тайни срещи и в Париж?
Програмата на ПТВ Тракия
Анкета
КОГА ЩЕ БЪДАТ УВЕЛИЧЕНИ ПЕНСИИТЕ?
За Коледа
Догодина
В края на мандата
На куково лято
Реклама

Всички права запазени ПТВ Тракия. Никаква част от съдържанието на този сайт не може да бъде използвана без позволението на автора. Поставянето на линкове към текстови и видеоматериали и снимки от сайта е позволено.


Дизайн, програмиране и хостинг: