Световна поща
ОФЕРТА за политически предизборни участия в програма на   Пловдивската телевизия Тракия"  ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -2026 Защо...
цялото писмо
Малки обяви
РЕКЛАМНА ТАРИФА в сила до 31.12.2026 РЕКЛАМНА ТАРИФА 2026 ПЛОВДИВСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ “ТРАКИЯ” е на пазара повече от 27 години и е ЕДИНСТВЕНАТА пловдивска телевизия във...
цялата обява
НОВИНИ ВИДЕО новини Излъчване на живо във Фейсбук Ех, густо, майна, Филибето - спомени и размисли за Пловдив Медии с човешко лице За прехода Видео архив ПОТВ ПОТВ в TikTok
Какво е ПОТВ?
Екипът на ПОТВ
Програмната схема
Какво се крие зад заглавията?
Рекламната тарифа
Стажантска програма
Медии с човешко лице
За контакти
п
в
с
ч
п
с
н
Партньори:
Реклама:
ПОРЕДНАТА ГЛУПОСТ, ИЗМИСЛЕНА ОТ ДЪРЖАВАТА
Източник: ПОТВ 14:29 / 20.07.2025
©

Държавата се е хвърлила да воюва с невидими врагове като "СПЕКУЛАТА“, пише закони, проверява етикети и какви ли не глупости. А има един проблем, който след 1 януари ще отрови живота на много хора. Държавата е задължила всеки търговец с чекмедже да връща рестото в евро.

Аптекарите вече официално описаха следната ситуация: в малко населено място човек няма къде да си смени левовете в евро. Отива в аптеката, иска една маска за 30 стотинки, дава 100 лева и иска рестото в евро. И вдига скандал. Аптекарят също вдига скандал.

В най-добрия случай започва едно смятане колко точно е рестото в евро. Аптекарят закръгля неправилно и почва нов скандал. Става опашка, която се разделя на два лагера…

Следващият клиент пак дава 100 лева и иска един аспирин. Аптекарят казва, че няма да му даде аспирин, защото не може да върне ресто. Клиентът крещи, че детето му умира без аспирин. И т.н.

Намесва се КЗП и налага огромни глоби. Дава пресконференции, медиите ръкопляскат и кълнят спекулантите.

Таксиджиите също усещат какво ги чака. Трябва да се превърнат в подвижни обменни бюра.

Този, който е писал глупавия текст, и тези, които вече са запознати с проблема, но махат с ръка, изхождат от презумцията, че всеки търговец има "подкожни тлъстинки“- помните ли кой го беше казал? Сутрин отива първо в банката и обменя няколко хиляди свободни лева в дребни и по-едри евро. В банката го чакат усмихнати, вършат операцията безплатно и му пожелават успешен ден. Да, ама едва ли.

Та държавните чиновници едва ли знаят, че много малки магазини изобщо нямат свободни пари. Те влагат всяка стотинка в стока. Касовата им наличност е минимална. От нея постоянно плащат текущите зареждания – по няколко на ден. И т.н.

Дали не е време някой да отстрани тази голяма глупост?

Коментари [0] публикувай коментар
 www.AvtochastiOnline24.bg
POTV във Facebook
Пловдивската телевизия на живо
Актуално видео
Тайни срещи и в Париж?
Програмата на ПТВ Тракия
Анкета
КОГА ЩЕ БЪДАТ УВЕЛИЧЕНИ ПЕНСИИТЕ?
За Коледа
Догодина
В края на мандата
На куково лято
Реклама

Всички права запазени ПТВ Тракия. Никаква част от съдържанието на този сайт не може да бъде използвана без позволението на автора. Поставянето на линкове към текстови и видеоматериали и снимки от сайта е позволено.


Дизайн, програмиране и хостинг: