Световна поща
ОФЕРТА за политически предизборни участия в програма на   Пловдивската телевизия Тракия"  ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -2026 Защо...
цялото писмо
Малки обяви
РЕКЛАМНА ТАРИФА в сила до 31.12.2026 РЕКЛАМНА ТАРИФА 2026 ПЛОВДИВСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ “ТРАКИЯ” е на пазара повече от 27 години и е ЕДИНСТВЕНАТА пловдивска телевизия във...
цялата обява
НОВИНИ ВИДЕО новини Излъчване на живо във Фейсбук Ех, густо, майна, Филибето - спомени и размисли за Пловдив Медии с човешко лице За прехода Видео архив ПОТВ ПОТВ в TikTok
Какво е ПОТВ?
Екипът на ПОТВ
Програмната схема
Какво се крие зад заглавията?
Рекламната тарифа
Стажантска програма
Медии с човешко лице
За контакти
п
в
с
ч
п
с
н
Партньори:
Реклама:
ПОРЕДНАТА ГЛУПОСТ, ИЗМИСЛЕНА ОТ ДЪРЖАВАТА
Източник: ПОТВ 14:29 / 20.07.2025
©

Държавата се е хвърлила да воюва с невидими врагове като "СПЕКУЛАТА“, пише закони, проверява етикети и какви ли не глупости. А има един проблем, който след 1 януари ще отрови живота на много хора. Държавата е задължила всеки търговец с чекмедже да връща рестото в евро.

Аптекарите вече официално описаха следната ситуация: в малко населено място човек няма къде да си смени левовете в евро. Отива в аптеката, иска една маска за 30 стотинки, дава 100 лева и иска рестото в евро. И вдига скандал. Аптекарят също вдига скандал.

В най-добрия случай започва едно смятане колко точно е рестото в евро. Аптекарят закръгля неправилно и почва нов скандал. Става опашка, която се разделя на два лагера…

Следващият клиент пак дава 100 лева и иска един аспирин. Аптекарят казва, че няма да му даде аспирин, защото не може да върне ресто. Клиентът крещи, че детето му умира без аспирин. И т.н.

Намесва се КЗП и налага огромни глоби. Дава пресконференции, медиите ръкопляскат и кълнят спекулантите.

Таксиджиите също усещат какво ги чака. Трябва да се превърнат в подвижни обменни бюра.

Този, който е писал глупавия текст, и тези, които вече са запознати с проблема, но махат с ръка, изхождат от презумцията, че всеки търговец има "подкожни тлъстинки“- помните ли кой го беше казал? Сутрин отива първо в банката и обменя няколко хиляди свободни лева в дребни и по-едри евро. В банката го чакат усмихнати, вършат операцията безплатно и му пожелават успешен ден. Да, ама едва ли.

Та държавните чиновници едва ли знаят, че много малки магазини изобщо нямат свободни пари. Те влагат всяка стотинка в стока. Касовата им наличност е минимална. От нея постоянно плащат текущите зареждания – по няколко на ден. И т.н.

Дали не е време някой да отстрани тази голяма глупост?

Коментари [0] публикувай коментар
 www.AvtochastiOnline24.bg
POTV във Facebook
Пловдивската телевизия на живо
Актуално видео
Тайни срещи и в Париж?
Програмата на ПТВ Тракия
Анкета
КОГА ЩЕ БЪДАТ УВЕЛИЧЕНИ ПЕНСИИТЕ?
За Коледа (51) 16%
Догодина (19) 6%
В края на мандата (30) 9%
На куково лято (225) 69%
Реклама

Всички права запазени ПТВ Тракия. Никаква част от съдържанието на този сайт не може да бъде използвана без позволението на автора. Поставянето на линкове към текстови и видеоматериали и снимки от сайта е позволено.


Дизайн, програмиране и хостинг: