Световна поща
ОФЕРТА за политически предизборни участия в програма на   Пловдивската телевизия Тракия"  ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -2026 Защо...
цялото писмо
Малки обяви
РЕКЛАМНА ТАРИФА в сила до 31.12.2026 РЕКЛАМНА ТАРИФА 2026 ПЛОВДИВСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ “ТРАКИЯ” е на пазара повече от 27 години и е ЕДИНСТВЕНАТА пловдивска телевизия във...
цялата обява
НОВИНИ ВИДЕО новини Излъчване на живо във Фейсбук Ех, густо, майна, Филибето - спомени и размисли за Пловдив Медии с човешко лице За прехода Видео архив ПОТВ ПОТВ в TikTok
Какво е ПОТВ?
Екипът на ПОТВ
Програмната схема
Какво се крие зад заглавията?
Рекламната тарифа
Стажантска програма
Медии с човешко лице
За контакти
п
в
с
ч
п
с
н
Партньори:
Реклама:
Кметът Костадин Димитров присъства на тържество по повод 25 години от създаването на БУЛТИШ
Източник: ПОТВ 11:28 / 11.07.2025

Кметът на Пловдив Костадин Димитров  бе гост на церемонията по повод 25 години от създаването на сдружение "БУЛТИШ – дружество на български и турски бизнесмени“, която се състоя в хотел "Рамада Пловдив Тримонциум“.

Той връчи плакет на председателя на сдружението Донка Колева и я поздрави за усилията, които полага за задълбочаване на сътрудничеството между двете държави.

"Четвърт век активна дейност е достойно постижение и свидетелство за устойчивост, професионализъм и неотклонна отдаденост на мисията за насърчаване на търговските, икономическите и културните взаимоотношения между България и Турция“, подчерта кметът на Пловдив. Той адмирира дружеството за активната благотворителна дейност, с която оказва подкрепа на деца в неравностойно положение и социално слаби хора.

Костадин Димитров припомни, че Пловдив е олицетворение на разбирателството между различните етноси и религии и изтъкна значимостта на добрите междусъседски отношения.

Кметът на Пловдив посочи, че през годините сдружение "БУЛТИШ – дружество на българските и турски бизнесмени“ се е утвърдило като значим партньор в изграждането на мостове, приятелство, партньорство и икономическо сътрудничество между двете страни.

Костадин Димитров връчи грамота на председателя на УС на Съвета по туризъм Пловдив инж. Любозар Фратев, който е бил председател на "БУЛТИШ – дружество на българските и турски бизнесмени“. Грамоти получиха всички досегашни председатели на сдружението.

На тържеството присъстваха посланикът на Република Турция в България Мехмет Саит Уянък, областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева, областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, търговският аташе на Генералното консулство на Република Турция в Пловдив Армаган Ал, бизнесмени, представители на общини и др.

Коментари [0] публикувай коментар
 www.AvtochastiOnline24.bg
POTV във Facebook
Пловдивската телевизия на живо
Актуално видео
Тайни срещи и в Париж?
Програмата на ПТВ Тракия
Анкета
КОГА ЩЕ БЪДАТ УВЕЛИЧЕНИ ПЕНСИИТЕ?
За Коледа
Догодина
В края на мандата
На куково лято
Реклама

Всички права запазени ПТВ Тракия. Никаква част от съдържанието на този сайт не може да бъде използвана без позволението на автора. Поставянето на линкове към текстови и видеоматериали и снимки от сайта е позволено.


Дизайн, програмиране и хостинг: