Кметът на Пловдив Костадин Димитров бе гост на церемонията по повод 25 години от създаването на сдружение "БУЛТИШ – дружество на български и турски бизнесмени“, която се състоя в хотел "Рамада Пловдив Тримонциум“. Той връчи плакет на председателя на сдружението Донка Колева и я поздрави за усилията, които полага за задълбочаване на сътрудничеството между двете държави. "Четвърт век активна дейност е достойно постижение и свидетелство за устойчивост, професионализъм и неотклонна отдаденост на мисията за насърчаване на търговските, икономическите и културните взаимоотношения между България и Турция“, подчерта кметът на Пловдив. Той адмирира дружеството за активната благотворителна дейност, с която оказва подкрепа на деца в неравностойно положение и социално слаби хора. Костадин Димитров припомни, че Пловдив е олицетворение на разбирателството между различните етноси и религии и изтъкна значимостта на добрите междусъседски отношения. Кметът на Пловдив посочи, че през годините сдружение "БУЛТИШ – дружество на българските и турски бизнесмени“ се е утвърдило като значим партньор в изграждането на мостове, приятелство, партньорство и икономическо сътрудничество между двете страни. Костадин Димитров връчи грамота на председателя на УС на Съвета по туризъм Пловдив инж. Любозар Фратев, който е бил председател на "БУЛТИШ – дружество на българските и турски бизнесмени“. Грамоти получиха всички досегашни председатели на сдружението. На тържеството присъстваха посланикът на Република Турция в България Мехмет Саит Уянък, областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева, областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, търговският аташе на Генералното консулство на Република Турция в Пловдив Армаган Ал, бизнесмени, представители на общини и др. |