Световна поща
ОФЕРТА за политически предизборни участия в програма на   Пловдивската телевизия Тракия"  ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -2026 Защо...
цялото писмо
Малки обяви
РЕКЛАМНА ТАРИФА в сила до 31.12.2026 РЕКЛАМНА ТАРИФА 2026 ПЛОВДИВСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ “ТРАКИЯ” е на пазара повече от 27 години и е ЕДИНСТВЕНАТА пловдивска телевизия във...
цялата обява
НОВИНИ ВИДЕО новини Излъчване на живо във Фейсбук Ех, густо, майна, Филибето - спомени и размисли за Пловдив Медии с човешко лице За прехода Видео архив ПОТВ ПОТВ в TikTok
Какво е ПОТВ?
Екипът на ПОТВ
Програмната схема
Какво се крие зад заглавията?
Рекламната тарифа
Стажантска програма
Медии с човешко лице
За контакти
п
в
с
ч
п
с
н
Партньори:
Реклама:
Кметът Костадин Димитров присъства на тържество по повод 25 години от създаването на БУЛТИШ
Източник: ПОТВ 11:28 / 11.07.2025

Кметът на Пловдив Костадин Димитров  бе гост на церемонията по повод 25 години от създаването на сдружение "БУЛТИШ – дружество на български и турски бизнесмени“, която се състоя в хотел "Рамада Пловдив Тримонциум“.

Той връчи плакет на председателя на сдружението Донка Колева и я поздрави за усилията, които полага за задълбочаване на сътрудничеството между двете държави.

"Четвърт век активна дейност е достойно постижение и свидетелство за устойчивост, професионализъм и неотклонна отдаденост на мисията за насърчаване на търговските, икономическите и културните взаимоотношения между България и Турция“, подчерта кметът на Пловдив. Той адмирира дружеството за активната благотворителна дейност, с която оказва подкрепа на деца в неравностойно положение и социално слаби хора.

Костадин Димитров припомни, че Пловдив е олицетворение на разбирателството между различните етноси и религии и изтъкна значимостта на добрите междусъседски отношения.

Кметът на Пловдив посочи, че през годините сдружение "БУЛТИШ – дружество на българските и турски бизнесмени“ се е утвърдило като значим партньор в изграждането на мостове, приятелство, партньорство и икономическо сътрудничество между двете страни.

Костадин Димитров връчи грамота на председателя на УС на Съвета по туризъм Пловдив инж. Любозар Фратев, който е бил председател на "БУЛТИШ – дружество на българските и турски бизнесмени“. Грамоти получиха всички досегашни председатели на сдружението.

На тържеството присъстваха посланикът на Република Турция в България Мехмет Саит Уянък, областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева, областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, търговският аташе на Генералното консулство на Република Турция в Пловдив Армаган Ал, бизнесмени, представители на общини и др.

Коментари [0] публикувай коментар
 www.AvtochastiOnline24.bg
POTV във Facebook
Пловдивската телевизия на живо
Актуално видео
Тайни срещи и в Париж?
Програмата на ПТВ Тракия
Анкета
КОГА ЩЕ БЪДАТ УВЕЛИЧЕНИ ПЕНСИИТЕ?
За Коледа (51) 16%
Догодина (19) 6%
В края на мандата (30) 9%
На куково лято (225) 69%
Реклама

Всички права запазени ПТВ Тракия. Никаква част от съдържанието на този сайт не може да бъде използвана без позволението на автора. Поставянето на линкове към текстови и видеоматериали и снимки от сайта е позволено.


Дизайн, програмиране и хостинг: