Световна поща
ОФЕРТА за политически предизборни участия в програма на   Пловдивската телевизия Тракия"  ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -2026 Защо...
цялото писмо
Малки обяви
РЕКЛАМНА ТАРИФА в сила до 31.12.2026 РЕКЛАМНА ТАРИФА 2026 ПЛОВДИВСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ “ТРАКИЯ” е на пазара повече от 27 години и е ЕДИНСТВЕНАТА пловдивска телевизия във...
цялата обява
НОВИНИ ВИДЕО новини Излъчване на живо във Фейсбук Ех, густо, майна, Филибето - спомени и размисли за Пловдив Медии с човешко лице За прехода Видео архив ПОТВ ПОТВ в TikTok
Какво е ПОТВ?
Екипът на ПОТВ
Програмната схема
Какво се крие зад заглавията?
Рекламната тарифа
Стажантска програма
Медии с човешко лице
За контакти
п
в
с
ч
п
с
н
Партньори:
Реклама:
ПП–ДБ отново изиска от кмета ефективни действия за завладян общински имот в "Тракия
Източник: ПОТВ 08:10 / 16.06.2025

Община Пловдив е пропуснала над 130 000 лв. приходи от собствен имот, отдаван под наем от частна фирма вместо от Общината. За това алармират в официално питане общинските съветници от Продължаваме Промяната-Демократична България Веселина Александрова, Веселка Христамян и Тодор Токов.

Става дума за общински терен, намиращ се на ул. "Съединение“ №11 в район "Тракия“, завладян от частното дружество МОНИ МГ и отдаден под наем на ресторант "Ривиера“. Въпреки че става въпрос за общинска собственост, приходите от него не постъпват в общината, а се събират от частното дружество – наемодател. Теренът се ползва за разполагане на маси за открито сервиране без правно основание, без разрешение, без да се заплащат такси към общината и без адекватни действия от страна на кметската администрация за възстановяване на владението.

"Още през декември 2023 г. повдигнахме този въпрос, но повече от година по-късно няма резултат. Пропуснатите ползи за Общината вече надхвърлят 130 000 лв. и общината губи пари всеки ден. Това е фрапиращ пример за бездействие и отказ от защита на обществения интерес“, заявяват съветниците от ПП–ДБ.

Те настояват за конкретни отговори от кмета Костадин Димитров относно:

 l  Извършвани ли са проверки от контролни органи след предходното им питане преди година и половина;

l  Издадено ли е разрешение за ползване на общинския терен и събира ли се такса;

l  Съставени ли са актове за нарушения и наложени ли са санкции в последните 18 месеца;

 l  Издадена ли е нова заповед за изземване на имота от завладелия го МОНИ МГ, след като предишната е отменена от ВАС като незаконосъобразна;

 l  Има ли предприети дисциплинарни действия спрямо отговорни длъжностни лица в администрацията.

"Публичната собственост не е ничия. Ако Общината не си защитава имуществото и не събира дължимите приходи, това не е административна слабост – това е политическа безотговорност с висока цена“, подчертават Александрова, Христамян и Токов. Те настояват за писмен отговор до следващото заседание на Общинския съвет, както и за ясен ангажимент от страна на кмета и администрацията да предприемат действия за възстановяване на имота, прекратяване на незаконното ползване и осигуряване на реални приходи за градския бюджет.

Коментари [0] публикувай коментар
 www.AvtochastiOnline24.bg
POTV във Facebook
Пловдивската телевизия на живо
Актуално видео
Тайни срещи и в Париж?
Програмата на ПТВ Тракия
Анкета
КОГА ЩЕ БЪДАТ УВЕЛИЧЕНИ ПЕНСИИТЕ?
За Коледа
Догодина
В края на мандата
На куково лято
Реклама

Всички права запазени ПТВ Тракия. Никаква част от съдържанието на този сайт не може да бъде използвана без позволението на автора. Поставянето на линкове към текстови и видеоматериали и снимки от сайта е позволено.


Дизайн, програмиране и хостинг: