Световна поща
ОФЕРТА за политически предизборни участия в програма на   Пловдивската телевизия Тракия"  ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -2026 Защо...
цялото писмо
Малки обяви
РЕКЛАМНА ТАРИФА в сила до 31.12.2026 РЕКЛАМНА ТАРИФА 2026 ПЛОВДИВСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ “ТРАКИЯ” е на пазара повече от 27 години и е ЕДИНСТВЕНАТА пловдивска телевизия във...
цялата обява
НОВИНИ ВИДЕО новини Излъчване на живо във Фейсбук Ех, густо, майна, Филибето - спомени и размисли за Пловдив Медии с човешко лице За прехода Видео архив ПОТВ ПОТВ в TikTok
Какво е ПОТВ?
Екипът на ПОТВ
Програмната схема
Какво се крие зад заглавията?
Рекламната тарифа
Стажантска програма
Медии с човешко лице
За контакти
п
в
с
ч
п
с
н
Партньори:
Реклама:
ПП–ДБ отново изиска от кмета ефективни действия за завладян общински имот в "Тракия
Източник: ПОТВ 08:10 / 16.06.2025

Община Пловдив е пропуснала над 130 000 лв. приходи от собствен имот, отдаван под наем от частна фирма вместо от Общината. За това алармират в официално питане общинските съветници от Продължаваме Промяната-Демократична България Веселина Александрова, Веселка Христамян и Тодор Токов.

Става дума за общински терен, намиращ се на ул. "Съединение“ №11 в район "Тракия“, завладян от частното дружество МОНИ МГ и отдаден под наем на ресторант "Ривиера“. Въпреки че става въпрос за общинска собственост, приходите от него не постъпват в общината, а се събират от частното дружество – наемодател. Теренът се ползва за разполагане на маси за открито сервиране без правно основание, без разрешение, без да се заплащат такси към общината и без адекватни действия от страна на кметската администрация за възстановяване на владението.

"Още през декември 2023 г. повдигнахме този въпрос, но повече от година по-късно няма резултат. Пропуснатите ползи за Общината вече надхвърлят 130 000 лв. и общината губи пари всеки ден. Това е фрапиращ пример за бездействие и отказ от защита на обществения интерес“, заявяват съветниците от ПП–ДБ.

Те настояват за конкретни отговори от кмета Костадин Димитров относно:

 l  Извършвани ли са проверки от контролни органи след предходното им питане преди година и половина;

l  Издадено ли е разрешение за ползване на общинския терен и събира ли се такса;

l  Съставени ли са актове за нарушения и наложени ли са санкции в последните 18 месеца;

 l  Издадена ли е нова заповед за изземване на имота от завладелия го МОНИ МГ, след като предишната е отменена от ВАС като незаконосъобразна;

 l  Има ли предприети дисциплинарни действия спрямо отговорни длъжностни лица в администрацията.

"Публичната собственост не е ничия. Ако Общината не си защитава имуществото и не събира дължимите приходи, това не е административна слабост – това е политическа безотговорност с висока цена“, подчертават Александрова, Христамян и Токов. Те настояват за писмен отговор до следващото заседание на Общинския съвет, както и за ясен ангажимент от страна на кмета и администрацията да предприемат действия за възстановяване на имота, прекратяване на незаконното ползване и осигуряване на реални приходи за градския бюджет.

Коментари [0] публикувай коментар
 www.AvtochastiOnline24.bg
POTV във Facebook
Пловдивската телевизия на живо
Актуално видео
Тайни срещи и в Париж?
Програмата на ПТВ Тракия
Анкета
КОГА ЩЕ БЪДАТ УВЕЛИЧЕНИ ПЕНСИИТЕ?
За Коледа (51) 16%
Догодина (19) 6%
В края на мандата (30) 9%
На куково лято (225) 69%
Реклама

Всички права запазени ПТВ Тракия. Никаква част от съдържанието на този сайт не може да бъде използвана без позволението на автора. Поставянето на линкове към текстови и видеоматериали и снимки от сайта е позволено.


Дизайн, програмиране и хостинг: