Вчера публикувах писмо на украински майки от Варна, отнасящо се до предстоящия антиукраински протест, организиран от местната организация на ПП "МЕЧ" Също така споделих и мои мисли в тази връзка. За съжаление, постът ми беше нападнат от рашистки тролове или истински хора с тотално изпилени от пропаганда мозъци Наши сънародници без капка емпатия и разбиране за ситуацията! Или поне малко желание да вникнат за какво става дума! Безобразният им и злобен език доведе до това, че заключих публикацията си за коментари от тях. Което, разбира се не им попречи да ме нападат под други мои постове и да ми държат сметка за това защо съм ги ограничила в хейтенето Но не за това ми е думата! Исках да обърна внимание на друго нещо, което е показателно за това как действа пропагандната машина в битката за завладяване на мозъци! Немалка част от коментиралите копейки реферираха към "сводки“ на ОДМВР – Поморие ( няма такова, има в Бургас), където видиш ли била публикувана информация за това колко и какви престъпления и ПТП- та са извършени от украинци. Конкретно, някои от тях говореха за пътен инцидент в Поморие на 22 юни вечерта, при който пиян украинец (без ГТП и ГО) с висока скорост помел деца и те били откарани в болница с тежки наранявания. Не че някой пусна сериозен източник, който да потвърди такова тежко ПТП. Не че съм и очаквала, де... Та затова реших аз да свърша тази работа и да поровя на сайта на ОДМВР – Бургас в секцията "информационен бюлетин“ (която според копейките се нарича "сводка“, щото те българската дума не ползват), където наистина има публикувана достатъчно и изчерпателна информация. Е, нямаше такъв случай! С малко повече ровене установих, че въпросното "ПТП с тежко ранени деца", всъщност е верижна катастрофа, станала на изхода на Поморие като причината за тази катастрофа е гонка между двама джигити, а дотолкова доколкото има "украинско участие“, то май се свежда до това, че автомобилът с украинска регистрация е един от пострадалите вследствие на въпросната гонка!!! Толкова по темата! Не били компютри, най ми били компоти! Но за българската копейка това няма значение! В техните очи украинците крадат земята ни, убиват и тормозят децата и жените ни, нараняват старите хора, нагли са и ни ядат храната, а ние ги издържаме! Още ги издържаме! Всичко това го казвам и пиша с ясното съзнание, че разбира се има и украинци, които вероятно не са с най- доброто възпитание на света, както и че има такива, които се държат безпардонно. Но те не са преимуществената част, напротив моето впечатление е, че те са по- скоро изключение! А и недоброто възпитание още не е престъпление! Или? Ако има нещо, което лично мен дълбоко да ме дразни, то това е, че немалка част продължават да говорят руски…нещо, което лично аз не разбирам! Но тяхна си работа! Това за мен не ги прави лоши или хора, които не заслужават съчувствие. Напротив украинският народ, украинските майки и деца, всички, които са в България или където и да било по света и търсят спасение от войната, заслужават нашата грижа, съпричастност и респект! А държавата Украйна заслужава нашата безусловна помощ и подкрепа!!! Защото, ако е беше Украйна и нейният отпор на блатните, ако не беше тяхната устойчивост и героизъм и този крехък мир, на който ние останалите все още се радваме нямаше да го има! Факт е! Така, че…дами и господа, другарки и другари, мили хора,…та дори и български копейки... помислете малко преди да бълвате злоба, но най вече проверявайте дали са верни "фактите", които с такава убеденост стоварвате! В коментар слагам линк към информационния бюлетин (не "сводката“ ) на ОДМВР- Бургас, където, ако почетете малко ще установите какъв е броят на инцидентите с участие на български и украински граждани….може, някои от вас да се позненадат Също така слагам линк към медиите, които са "сериозният“ източник (и то по- специално е- burgas), от които тръгва разказът за "пияния украинец“…то, дори и те не споменават за тежко ранени деца! И мислете, мислете... преди да пишете глупости и най- вече обуздайте безобразния си език и смирете злобата си! Този апел е към всички хейтъри и мразещи украинците и въобще чужденците…макар и надеждата ми за промяна при тях да е малка!Вижте по-малко |