За по-малко от денонощие служителите на реда в Асеновград задържаха извършители на грабеж. Незабавните оперативни и издирвателни действия били предприети по сигнал от тел. 112, получен в последните минути на съботния ден. Според предварителната информация жена била нападната на улицата от трима непознати, които насила й отнели парична сума. В неделя криминалистите влезли по следите на местни жители на 20, 25 и 30 години – всички с регистрации в полицията, а единият и осъждан. От тримата задържани са иззети мобилни телефони и част от взетите пари. Документирането на досъдебното производство продължава. Бързо производство е образувано срещу млад пловдивчанин, заловен в момент на кражба. Около 13.30 в петък автопатрул на Четвърто РУ се отзовал на сигнал, че клиент в магазин на бул. "Цар Борис III Обединител“ преминал след касовата зона с незаплатени енергийни напитки. Извършителят, на 22 години, е отведен в полицейския арест за едно денонощие. Жена и четирима мъже са се сдобили с актове по Указа за борба с дребното хулиганство заради демонстрирано неуважение към полицейски служители. Идентичните ситуации, при които петимата са отправили обиди и отказали да изпълнят разпореждания на униформени, са в четвъртък и в събота. Двама от извършителите са били задържани в Пето РУ, а по един – във Второ и Четвърто РУ и в РУ-Труд. С решение на Пловдивски районен съд на всички е наложена административна санкция "глоба“. ПТП Внезапно излязъл на пътното платно пешеходец е бил блъснат от лек автомобил в участъка между Стамболийски и Цалапица. Сигналът за произшествието е получен в полицията към 1 ч. в неделя. Пострадалият 58-годишен мъж е настанен в болница, взета му е кръвна проба. Тестът с дрегер на шофьора на колата, на 28 години, е отрицателен. Местопроизшествието е запазено, извършен е оглед. Причините и обстоятелствата около катастрофата се разследват в РУ-Стамболийски. Моторист е в болница след катастрофа, предизвикана под влияние на солидно количество изпит алкохол. Около 13.30 ч. в петък, на Голямоконарско шосе, мотоциклет "Кавазаки“ се ударил в мантинела и паднал на пътното платно. Пристигналият на място екип на РУ-Труд предприел проверка, при която дрегерът отчел наличие на над 2,8 промила в кръвта на 52-годишния водач. Мъжът е оставен под лекарско наблюдение, взета му е кръвна проба за химически анализ. По случая се води досъдебно производство. |