Криминално проявен пловдивчанин е заподозрян за поредно посегателство. Според предварителната информация, в началото на месеца 49-годишният мъж задигнал над 700 лева от таксиметров автомобил, оставен за почистване в автомивка в квартал "Филипово“. При проведените действия във връзка с получения сигнал униформени от Трето РУ влезли в следите на извършителя, който направил самопризнания за стореното. В неделя подобна бърза реакция последвала и от служители на Шесто РУ, след като постъпила информация за откраднати с взлом около 70 лева от автомобил, паркиран на територията на квартал "Столипиново“. За броени часове разследващите установили и задържали автора – на 32 години, също с криминалистични регистрации и присъди. Жител на село Градина попадна в полицейския арест за кражба от къщата на свои съседи. По първоначални данни във вторник привечер мъжът влязъл с взлом в чуждия имот и задигнал портмоне с 200 лева. Веднага след получаване на сигнала служители от РУ-Първомай предприели оперативни и издирвателни действия, в резултат на които още същата вечер извършителят – криминално проявен и осъждан, бил задържан за срок до 24 часа. Документирането на случая продължава. Водач с няколко нарушения на Закона за движение по пътищата бе заловен от служителите на реда в Пловдив. Около 10 ч. вчера, на ул. "Любен Каравелов“, автопатрул на Второ РУ спрял за проверка лек автомобил "Сеат“. Установено било, че 54-годишният мъж зад волана е неправоспособен, а заради подобно провинение регистрацията на колата му е била прекратена с принудителна административна мярка преди два месеца. Същевременно се оказало, че на "Сеат“-а са поставени идентификационните табели на друго МПС. В рамките на започнатото бързо производство мъжът е задържан за едно денонощие. ПТП Жена е с леки наранявания след верижна катастрофа край жп прелез до Ново село. На сигнала, получен към 18 ч. вчера, се отзовали служители от РУ-Стамболийски. При проверката е изяснено, че поради неспазена дистанция товарен автомобил "Рено“ с 22-годишен водач ударил отзад лек автомобил "БМВ“, който от своя страна блъснал "Опел“, а той – "Ауди“. След медицински преглед, за домашно лечение е освободена 64-годишна пътничка от "БМВ“-то. Алкохолните проби на четиримата шофьори са отрицателни, произшествието е отработено по административен ред. |