Двама жители на Раковски се озоваха в полицейския арест за умишлено увреждане на чуждо имущество. Според предварителната информация, около 01.40 ч. вчера мъжете повредили три пътни знака "Б-2“, като два от тях били демонтирани и преместени. Отзовалите се на сигнала полицейски служители задържали извършителите – на 23 г. и 18 г., срещу който е започнато досъдебно производство по чл. 216, ал. 1 от НК. Зрител на футболната среща в Пловдив бе установен от служители на Шесто РУ за противообществена проява. По първоначални данни, 17-годишният младеж използвал пиротехнически изделия по време на мача в понеделник между отборите на ПФК "Ботев“ – Пловдив и ПФК "Арда“ – Кърджали. Съставен е акт по Закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия. С решение на Пловдивски районен съд му е наложено наказание "обществено порицание“. ПТП Около 14.35 ч. вчера екип на сектор "Пътна полиция“ бил насочен към сигнал за пътно произшествие на ул. "Остромила“ в Пловдив. По първоначални данни, възрастен шофьор на лек автомобил "Тойота“ навлязъл в насрещната лентата за движение и ударил друг лек автомобил. При инцидента е пострадал 62- годишният водач на Тойота-та, който е настанен в болница, без опасност за живота. Пробите за употреба на алкохол на двамата шофьори са отрицателни. Случаят е отработен по административен ред. Моторист е с леки наранявания при пътен инцидент в Пловдив. Около 22.25 ч. снощи екип на сектор "Пътна полиция“ бил изпратен към кръстовище между бул. "България“ и бул. "Васил Левски“, където лек автомобил "Опел“ предприел десен завой и отнел предимството на попътно движещ се мотоциклет "Кавазаки“. След оказана медицинска помощ, 33-годишният водач на мотора е освободен за домашно лечение. Колата управлявал мъж на 38 години. Алкохолните проби и на двамата са отрицателни. По случая е взето административно отношение от служители на сектор "Пътна полиция“. |