Шофьор с над 2 промила алкохол бе заловен в първите часове на днешния ден в Пловдив. Около 2.40 ч. положителният резултат е отчетен от дрегера при тестване на 55-годишен мъж, управлявал лек автомобил "Фолксваген“ на ул. "Удроу Уилсън“ в квартал "Изгрев“. Ден по-рано подобна стойност апаратът регистрирал и при 33-годишен водач, участвал с лекия си автомобил "Ровър“ в произшествие с материални щети в село Войсил. Междувременно с концентрация на алкохол над 1,2 промила зад воланите на колите си били седнали и други двама мъже – 25-годишен е засечен в Садово, а 64-годишен – на ул. "Даме Груев“ в областния град. Спрямо четиримата извършители са взети 24-часови полицейски мерки за задържане, водят се бързи производства. 19-годишен бе задържан в полицията в Стамболийски за нанесени материални щети по чуждо имущество. Той е установен при проверка по сигнал от неделя за счупено задно обзорно стъкло на лек автомобил, паркиран пред заведение в Йоаким Груево. Срещу извършителя е образувано бързо производство по чл. 216 от Наказателния кодекс. Криминалисти от Шесто РУ разкриха автор на кражба в пловдивски мол. Работата им започнала в четвъртък, когато постъпила информация за задигнати три парфюма на обща стойност около 580 лева от един от магазините. Оказало се, че посегателството е дело на 25-годишен жител на града, известен на полицията и осъждан. Срещу него е образувано досъдебно производство, уведомена е районната прокуратура. |