Световна поща
ОФЕРТА за политически предизборни участия в програма на   Пловдивската телевизия Тракия"  ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -2026 Защо...
цялото писмо
Малки обяви
РЕКЛАМНА ТАРИФА в сила до 31.12.2026 РЕКЛАМНА ТАРИФА 2026 ПЛОВДИВСКАТА ТЕЛЕВИЗИЯ “ТРАКИЯ” е на пазара повече от 27 години и е ЕДИНСТВЕНАТА пловдивска телевизия във...
цялата обява
НОВИНИ ВИДЕО новини Излъчване на живо във Фейсбук Ех, густо, майна, Филибето - спомени и размисли за Пловдив Медии с човешко лице За прехода Видео архив ПОТВ ПОТВ в TikTok
Какво е ПОТВ?
Екипът на ПОТВ
Програмната схема
Какво се крие зад заглавията?
Рекламната тарифа
Стажантска програма
Медии с човешко лице
За контакти
п
в
с
ч
п
с
н
Партньори:
Реклама:
НА МАЙМУНИ НИ НАПРАВИХТЕ! ЖАЛБА ОТ ГАНЧО ПАНЧЕВ – ОБЩЕСТВЕНИК. ДО АМЕРИКАНСКОТО ПОСОЛСТВО В СОФИЯ, УЛ.КОЗЯК 16
Източник: ПОТВ 08:33 / 06.07.2025

Post author:Евгени Тодоров

Уважаеми господа,

за пръв път пиша до "господа“, досега все се надявах, че другарите ми ще вземат отношение по въпросите, които ме вълнуват, но и те вече мълчат.

Аз съм на пенсионна възраст, но продължавам да бъда активен граждани и патриот.

Редовно ходя на протестите срещу еврото и развявам българското знаме.

По отношение на еврогейската политика и джендърската идеология имам ясно отношение.

По отношение на Америка и президента Тръмп обаче не мога да си формирам твърда позиция.

Не съм политолог, защото едно време нямаше такава професия. Но съм завършил курсовете към Дружество "Георги Кирков“ с диплома за политпросветчик. Там ясно ни обясниха – то същото го пишеше и във вестниците всеки ден, че САЩ са световен жандарм. Там живеят войнолюбци, командвани от военно-промишления комплекс.

Писал съм лозунги срещу президента Айзенхауер. И срещу държавния секретар Алън Дълес – голям мръсник и антисъветчик беше.

Протестирах срещу водородната бомба, после срещу неутронната и най-много срещу онази гад президента Рейгън. Преди това срещу войната във Виетнам и за правата на палестинския народ. И т.н.

Мислех си, че така ще си отида – като борец за освобождението на света от американския колониализъм. Но дойде президентът Тръмп. Дойде надеждата, че Америка е вече друга.

Вечер на пейката пред блока си говорим с комшиите, че президентът Тръмп със сигурност е наш човек. Или както се изразяваме – Путин го хванал за топките, извинявайте.

Уж работата потръгна, Тръмп направи онова джудже и наркоман Зеленски на нищо, но не беше задълго.

Та затова ви пиша, уважаеми господа. Не може ли да подскажете на вашия президент да се изясни на чия страна е?

Не може днес да каже, че другарят Путин е велик държавник, на следващия ден да го нарече "идиот“.

Не може днес да ни обещава мир, а на следващия ден да бомбардира братски Иран.

Не може днес да спре ракетите за Украйна, утре пак да ги пусне.

Наборите от пейката вече ми се смеят.

На маймуни ни направихте!

Г.ПАНЧЕВ – БЪЛГАРСКИ ОБЩЕСТВЕНИК

Коментари [0] публикувай коментар
 www.AvtochastiOnline24.bg
POTV във Facebook
Пловдивската телевизия на живо
Актуално видео
Тайни срещи и в Париж?
Програмата на ПТВ Тракия
Анкета
КОГА ЩЕ БЪДАТ УВЕЛИЧЕНИ ПЕНСИИТЕ?
За Коледа (51) 16%
Догодина (19) 6%
В края на мандата (30) 9%
На куково лято (225) 69%
Реклама

Всички права запазени ПТВ Тракия. Никаква част от съдържанието на този сайт не може да бъде използвана без позволението на автора. Поставянето на линкове към текстови и видеоматериали и снимки от сайта е позволено.


Дизайн, програмиране и хостинг: