 © |
Аз съм обикновен млад българин от Перник. Патриот. Потомък съм на стар уважаван род. Прапрадядо ми е бил пръв приятел на бай Ганю Балкански – известният Дочоолу. Неговият син е бил фен на Стамболийски и пръв е откликнал на призива да се бият гражданята. И ги е бил с буци, докато им е дошъл акълът.. Дядо ми пък е преследвал през 45-а година престъпниците, изедниците и спекулантите. И тогава е имало спекуланти, но не са ги галили с перце, както сега. Баща ми пък е възраждал турците – е, не с молби, а както трябва. А през 97-а е гонил следващите спекуланти. Така че генът ми е революционен. И искам да помагам на България така както мога най-добре – с бой. И когато чух как там някакъв от Комисията за защита на конкуренцията каза, че държавата ще удари с юмрук спекуланите, веднага написах писмо да ми възложат изпълнението на задачата. Добре удрям и с деснячката, и с левачката. Ама не ми отговориха. Само лъжат. Вчера слушам, че не кой да е, а премиерът признава, че търговците са елементарни разбойници, които трябвало да бъдат посечени... Точно за мен работа. Търся връзка с премиера по телефона, не ме свързват. И онзи Спецов, на НАП-а шефът, изглеждаше ми наше момче, явно тренира, но и той само празни приказки. Вчера едно, днес друго... Мога и сам да поведа отмъстителите – имам толкова приятели от трибуните на стадионите, но не знаем кого да набием. Дали наистина съм тъп? От месеци слушам за спекулантите, а не съм видял един да го покажат по телевизията или поне да му кажат името. Та да го намеря и го питам как така ще граби българския народ. Няма. Не знам кого да набия. Онзи ден бях готов да си взема винкела и да тръгна да бия наред алчните търгаши, но след това уточниха, че не били виновни всички, а някакъв спекулант, вдигнал цената на минералната вода. И пак не казаха име и адрес. Къде да го търся, неговата мама спекулантска. Само да разбера кои са. На един юмрук, на друг два шамара. И ще клекнат. Ега ти държавата. Всички се правят на мутри, а никой не върши работа. Бий спекуланта, спаси България! |