Вероятно това няма да го кажете на живо, щото имате определена пропагандна линия, но да не се правим на муха без глава по отношение на Иран. 50те години в Иран имаше демократично избран премиер Мосадек. Той реши да национализира британския петролен бизнес. Естествено, западняците го свалиха с ЦРУ операция и върнаха Мохамед Реза Пахлави. Това пося семенцето за ислямската революция и появата на сегашния шиитски режим. Много искаха да отмъщават за свалянето на Мосадек и се обърнаха в подкрепа към аятоласите, без да предполагат, че подкрепят бъдеща страшна диктатура. В крайна сметка, дойде на власт шиитската революция, и британският петролен бизнес ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ пак беше национализиран. Ама тоя път ЦРУ на Картър реши да не се меси и си ги оставиха. Чудя се: защо? Коренно различна реакция единия и втория път. Нямат последователна политика. Не са решителни. Като си казал А, кажи и Б и В и така до Я. Ама видяха сигурно, че Иран е енигма за тях и спряха да се мешат, защото става по-зле. Хубаво, като няма да се месиш, не се меси докрай. Сега пак се мешат, като дърпат рогата на аятоласите. Ционистите уж са решили да клатят режима, ама с мълчаливата подкрепа на ЦРУ. Добре, дори и да съборите режима, какво ще стане после? Пак ли ще връщате Пахлави или ако някой друг от денастията е оцелял? Или ще им внасяте либерален строй? Или просто ще ги разпаднете на части, както разпаднаха Либия на 2 воюващи части или ще дойде нещо още по-страшно и гадно, както стана с талибаните в Афганистан. В Ирак само се запази някакъв либерален режим, но не е сигурно докога. Когато се месиш някъде, трябва да го правиш дългосрочно и с ясен план, а не променливо и с ‘иде ми, дойде ми’. Или по-добре не се меси изобщо, щото става по-зле. Западняците да спрат със своята арогантност в страни с тотално чужда на тяхната култура, която те не разбират. Ционистите също не разбират шиитите и ще се опарят с тях. И те си играеха с фундаменталния ислям като финансираха Хамас и създадоха чудовище, което сега искат да унищожат, но не могат, защото никоя фуражка не може да се справи с организация, изградена по модела на спящи клетки. Тоя модел е по-силен и по-организиран от фуражките. Иронията е, че прабългарските племена може да идват и от ония земи, в част от които Тенгрианството е още живо. Може да наблюдаваме гавра с наши далечни роднини. George Pashev (Jidai Mirai) bit.ly/gpashev |